Home Page
Program Schedule
Behind The Scenes
Contact Us
Links

CLICK HERE FOR LIVE STREAMING AUDIO

All Times Indicated Are Central Time

Monday thru Friday Mornings 7:00 to 8:30am

Mondays Schedule

TIME

PROGRAM NAME HOST
8:30am Community Missionary Baptist Church of Norman, Oklahoma   Pastor Richard H. Gaines
9:00am Ledbetter's Bible Answer Broadcast
Repeat Broadcast
Dr. Spencer Ledbetter &  J. Ledbetter
9:30am Prospect Church Broadcast Pastor Dr. Lee Cooper Jr.
Program Hostess: Marsha Beasley
10:00am TBA  
10:30am Let's Talk Law from the law firm of Slane, Creecy and Associates Attorneys David Slane,  Roger Creecy, Phil Winters and Eric Reynolds
11:00am Word Up Don Cox
11:30am Vision 7 Billion Bryan Pollard
12:00pm He Restoreth My Soul Pastor Louis Bell
1:00pm Enjoying Everyday Life Joyce Meyer
1:15pm Concepts Of Faith Charles Capps
1:30pm Living Word Missionary Baptist Church Radio Outreach Pastor Isaiah Sierson
2:00pm Miss V's Inspirational Hour Velma Morgan
3:00pm Antioch Full Gospel Baptist Church Broadcast Pastor Lester M. Cezar
3:30pm Girl Talk Ministries from Temple Of Praise Church
(first and third Monday of the month)
Karen Thompson
3:30pm 5th Street Baptist Church Sunday Broadcast
(second and fourth Monday of the month)
Pastor Dr.  A. Byron Coleman
4:00pm Holy Loving Hands James & Sherilisa Hymon
4:30pm Let's Talk Law with Attorneys Mark Wilson and David Slane Attorneys Mark Wilson and David Slane
5:00pm TBA  
5:30pm Keeping It Real from The Greater First Deliverance Temple  Dr. Vanuel C. Little
6:00pm TBA  
6:30pm Word Up Don Cox

                                    Tuesdays Schedule

TIME

PROGRAM NAME HOST
8:30am TBA  
9:00am Ledbetter's Bible Answer Broadcast
Repeat Broadcast
Dr. Spencer Ledbetter & J. Ledbetter
9:30am A Study In The Word Judith Johnson
10:00am Touched By Christ Nathan & Shirlynn Williams
10:30am TBA  
11:00am For Your Information Kathy Kelly
12:00pm The Anastasia Pittman Show  State Representative   Anastasia Pittman
12:30pm T & T Behavioral Mental Health Counseling Program (first and third Tuesday of the month) Teresa Robinson and Rev. Timothy Calhoun
12:30pm A Word (second and fourth Tuesday of the month) Alberta Bruner
1:00pm The Helmet Of Salvation Fransetta Graham
1:30pm Living Word Missionary Baptist Church Radio Outreach  Pastor Isaiah Sierson
2:00pm Miss V's Inspirational Hour Velma Morgan
3:00pm Perfecting The Saints Pastor  Toby D. Guesby Sr.
3:30pm Reaching Out By Faith Rev. John Goodman & Versa Sanders-Goodman
4:30pm Road To Victory Dr. Malcolm W. Coby
5:00pm The Hour Of Deliverance from The World Harvest Miracle Church Pastor Robert E. Lee
6:00pm The Way Radio Broadcast Chaplain Sylvester Tillman
6:30pm TBA  
6:30pm Ambassadors For Christ  (first and fourth Tuesday of the month)  Ethel Howard

Wednesdays Schedule

TIME

PROGRAM NAME HOST
8:30am TBA  
9:00am Ledbetter's Bible Answer Broadcast
Repeat Broadcast
Dr. Spencer Ledbetter & J. Ledbetter

9:30am

The Hour Of Deliverance from The World Harvest Miracle Church Pastor Robert E. Lee
10:30am A Study In The Word Judith Johnson
11:00am TBA                                                      
11:30am Sister's Act Mary Thompson
12:00pm St. Luke Baptist Church Radio Outreach Pastor Dr. Kenneth West
12:30pm Church Of The Living God Outreach Ministries           Darrell Williams & James McFadden

1:00pm

The Way Of The Cross Deacon James McFadden
1:30pm Living Word Missionary Baptist Church Radio Outreach Pastor Isaiah Sierson
2:00pm Miss V's Inspirational Hour Velma Morgan
4:00pm Sunshine Christian Ministry             (first Wednesday of the month only)  Betty Winters
4:00pm Living Faith Ministries Rev. Bill Harris
4:30pm Road To Victory Dr. Malcolm W. Coby
5:00pm Let's Talk Law with Attorneys David Slane, Phil Winters and Eric Reynolds
Live Call-In Broadcast
Attorneys David Slane,  Phil Winters and Eric Reynolds
6:00pm Touched By Christ Nathan & Shirlynn Williams
6:30pm Fresh Word from The Restoration World Outreach Center Pastor Tony Slayden

Thursdays Schedule

 TIME

PROGRAM NAME HOST
8:30am TBA  
9:00am Ledbetter's Bible Answer Broadcast Dr. Spencer Ledbetter &  J. Ledbetter

10:00am

St. Luke Baptist Church Radio Outreach Pastor Dr. Kenneth L. West
10:30am Ledbetter's Bible Answer Broadcast Dr. Spencer Ledbetter & J. Ledbetter
11:00am Taylor & Taylor Ministries Pastors Samuel & P. Taylor
11:30am Faith Memorial Baptist Church Outreach Ministry Dr. John W. Peoples
12:00pm Ledbetter's Bible Answer Broadcast
Live Call-in Program
Dr. Spencer Ledbetter & J. Ledbetter
12:30pm TBA  
12:30pm Body Of Christ Ministry Samuel Littlejohn
1:00pm Bible Way Ministries (first and third Thursday of the month)  Davetta Stafford & Ruth Jeffers

1:00pm

Enjoying Everyday Life Joyce Meyer

1:15pm

Concepts Of Faith Charles Capps
1:30pm Living Word Missionary Baptist Church Radio Outreach Pastor Isaiah Sierson
2:00pm Miss V's Inspirational Hour Velma Morgan
3:00pm Restoration Church                        Larry Brassfield
4:00pm Faith Memorial Baptist Church Outreach Ministry Dr. John W. Peoples
4:30pm Road To Victory Dr. Malcolm W. Coby
5:00pm The Living Faith Broadcast from  The Wildewood Christian Church Peter Messiah,  Janet Daniels & James Marsell 
5:30pm You Are Somebody Harold & Elsa McClellan
6:00pm Greater St. Paul Church Broadcast Elder Terry Hines
6:30pm Let's Talk Law with Attorneys David Slane, Phil Winters and Eric Reynolds Attorneys David Slane,   Phil Winters and Eric Reynolds

Fridays Schedule

TIME

PROGRAM NAME HOST

8:30am

TBA  

9:00am

Ledbetter's Bible Answer Broadcast Dr. Spencer Ledbetter &  J. Ledbetter

9:30am

Prospect Church Broadcast Pastor Dr. Lee Cooper, Jr. - Program Hostess: Marsha Beasley
10:00am Reaching Out By Faith  
 
Rev. John Goodman & Versa Sanders-Goodman
11:00am New Beginnings Church Of God In Christ Rev. F. R. Johnson
11:30am Blake Sanders Blake Sanders
12:00am Greater Shiloh Baptist Church Rev. Orlando J. Black
12:30pm The Anastasia Pittman Show 
(live program)
State Representative   Anastasia Pittman
1:00pm Enjoying Everyday Life Joyce Meyer
1:15pm Concepts Of Faith Charles Capps
1:30pm Living Word Missionary Baptist Church Radio Outreach Pastor Isaiah Sierson
2:00pm Miss V's Inspirational Hour Velma Morgan
3:00pm Restoration Church
(live program)
Larry Brassfield
3:30am You Are Somebody Harold & Elsa McClellan
4:00pm Community Missionary Baptist Church of Norman, Oklahoma     Pastor Richard H. Gaines
4:30pm Road To Victory Dr. Malcolm W. Coby
5:00pm Let's Talk Law with Attorneys David Slane, Phil Winters and Eric Reynolds Attorneys David Slane,   Phil Winters and Eric Reynolds
5:30pm True Worship Radio  Janice Smith
6:00pm In His Words
(second and fourth Friday of the month)
Roland Patrick
6:00pm Chaplain Fellowship Ministries International
(first and third Friday of the month)
Chaplain Terry L. Dyer
6:30pm TBA  

Saturday Schedule

TIME

PROGRAM NAME HOST
6:00am Sterling Mitchell Show Sterling Mitchell
8:15am Redeemed Missionary Baptist Church  (live program) Pastor L. R. Drinkwater
9:00am Jesus Is The Answer (live program) Vernon Burris
10:00am New Beginnings Church Of God In Christ Rev. F. R. Johnson
10:30am Minister Sarah Gadson (live program) Sarah Gadson
11:00am TBA  
11:30am Paradise Temple Pentecostal Holiness Church Broadcast              (live program) Rev. Bob Thomas
12:00pm Greater New Zion Baptist Church Melvin Tucker
1:00pm Christian Faith Missionary Baptist Church Pastor Eddie Baker
1:30pm Let's Talk Law with Attorneys David Slane, Phil Winters and Eric Reynolds Attorneys David Slane,   Phil Winters and Eric Reynolds
2:30pm Conquest from The Neighborhood Missionary Baptist Church Rev. James D. Ford
3:00pm Ford Ministries and the Servants of God Radio Broadcast Marschline Ford-Thomas
3:30pm Vision 7 Billion (live program) Bryan Pollard
4:00pm Lighthouse Church of God In Christ Pastor Chester Hawkins
4:30pm Local House of Emancipation Dr. Jihad Ahmad
5:00pm Concord Baptist Church Pastor L. S. Thomas
5:30pm Commanded Blessings Broadcast Velvon Madison

Sunday Schedule

TIME

PROGRAM NAME HOST
7:00am Chosen For God
(first and third Sunday of the month) 
Linda Harrell
7:30am New Hope Overcoming Apostolic Church Broadcast Bishop Ralph Hines
8:00am Prospect Church Broadcast Pastor Dr. Lee Cooper Jr.
Program Hostess: Marsha Beasley
8:30am The Gospel Train from Israel Chapel C. M. E. Church Pastor R. C. Laskey
9:00am Antioch Full Gospel Baptist Church Sunday Service Pastor Lester M. Cezar
9:30am Prince Of Peace Ministry Helen Cole
10:00am 5th Street Baptist Church Sunday Broadcast Pastor Dr.  A. Byron Coleman
10:30am The Truth II Brenda Kennon-Jones
11:00am Victory Temple Church Of God In Christ Sunday Morning Worship Service Bishop Dr. Malcolm Coby
12:00pm For Your Information Kathy Kelly
1:00pm Fairview Baptist Church Sunday Morning Broadcast Pastor Dr.  J. A. Reed, Jr.
2:00pm Greater First Deliverance Temple Bishop Dr. Vanuel C. Little
3:00pm Church After Church - Women in the Word Alfreidya Webster & Kathy Kelly
3:30pm The Truth II Brenda Kennon-Jones
4:00pm Ledbetter's Bible Answer Broadcast Dr. Spencer Ledbetter &  J. Ledbetter
4:30pm St. Luke Baptist Church Radio Outreach Pastor Dr. Kenneth West
5:00pm Blake Sanders Blake Sanders
5:30pm A Word Alberta Bruiner